logo.png
20190530_175058[1].jpg

Rubriky

Neváhejte a volejte +420 776 811 800

kominik malování.jpg
Vítejte!
Vítejte na našich webových stránkách.

Nabízíme komplexní služby pro Vaše byty, rodinné domy, bytové domy, drobné provozy a to v okolí Jilemnice, Vrchlabí a i ve vzdálenějších koutech Libereckého a Královehradeckého kraje. Provádíme vložkování komínů, montáž nerezových komínů, pravidelné kontroly (revize) a čištění komínů dle vyhlášky č.34/2016sb. zákona č.320/2015 sb. o Hasičském záchranném sboru. A další kominické služby.
Věřte firmám z Vašeho města, nebo blízkého okolí. Často se stává, že se zákazník nechá zlákat nabídkou, nebo vhozeným letákem od firmy, která působí po celé ČR, ty Vám práci vykonají, ale až budete mít s jejich dílem potíže, často se k Vám obrátí zády a na Vaše připomínky nebudou reagovat. Už se na nás obrátilo několik jejich nespokojených zákazníku a my jsme potom musely napravovat jejich chyby. Firma z Vašeho města a jeho okolí si takové jednání nemůže dovolit.

Nejhorší jsou kominíci takzvaní „nájezdníci“. Ti rozdají letáky po půlce republiky s nabízenou levnou službou. Tu vykonají, ale přitom Vám často vnutí něco, co vůbec nepotřebujete a z inkasují od Vás mnohdy i několik desítek tisíc.
V jednom případě se dokonce domluvily se starostou nejmenované obce, ten uvěřil jejich nabídce vyhlásil je v rozhlase. I Ti potom okradly půl obce a způsobily přitom nemalé škody.
U zákazníka, kterému jsme po jejich zásahu musely vyvložkovat komín. Řekli, že je třeba odstranit dehet z jeho komína strojním čištěním. Při následném úkonu mu poničily těleso komína a vyúčtovaly od něj asi osminásobek běžné ceny za tento úkon. Za 7,5m komína 10 000,-kč (běžná cena za správně provedenou práci 150-200,-kč za 1m).
Pokud Vám kominík vyvložkuje komín, nebo zhotoví fasádní komín, či svislý kouřovod, je povinen Vám vystavit revizní zprávu. Mnozí z nich Vám vystaví jen zprávu o kontrole, protože na revizi nemají oprávnění a na jejich dílo by žádný revizní technik zprávu nevydal. (Na revizní zprávě musí být vždy kulaté razítko.)
V případě, že si objednáte kominíka na pravidelnou kontrolu komína, měl by Vám vystavit protokol o kontrole komína, pokud Vám žádnou zprávu nevydá, tak Vám jeho návštěva v případě pojistné události nebude příliš platná.
Možnosti vložkování: v případě, že je komínový průduch rovný, lze použít pevné roury.Pokud je komín uhýbaný, je nutné použít flexibilní (ohebné) vložky.
Košťálov

Košťálov

Vložkovaný a nastavovaný komín od kotle Benekov c27
20160901_184415.jpg
Martinice

Martinice

Vložkovaný komín,nerez DN 160mm
Vložkování

Vložkování

Vložkování a nástavec v obci Martinice v Krkonoších
Name
Email
Comment
Or visit this link or this one